Endring av fellesavtale

Overgang fra «TV Start» til «Altibox Fiberaksess»

Hvorfor endres produktpakken?

Den nåværende produktpakken avvikles. Markedet er i endring, og de nye produktpakkene er utviklet for å gi beboerne større valgfrihet. For å sikre høy kvalitet på tjenestene ønsker vi at alle går over til de oppdaterte pakkene.

Hva er endringen?

Berørte boligselskap konverteres fra dagens fellesavtale TV Start til ny fellesavtale Fiberaksess. Prisen på deres fellesavtale går da ned til kr 99,- per boenhet per md. ​Er det ønske om å se på en annen fellesavtale, kan dere ta kontakt med oss på telefon 33 41 69 50 (Hverdager mellom 08 – 16).

TV Start, som dere har i dag, inkluderer en liten tv pakke med faste kanaler og 5 poeng til valgfritt innhold. Den nye avtalen, Fiberaksess, gir beboerne større valgfrihet ved å tilby hver enkelt beboer muligheten til å bestille akkurat det de trenger.

Fiberaksess alene vil ikke gi beboerne noe tjenester, så hver enkelt beboer er nødt til å oppgradere for å kunne benytte seg av Altibox sine tjenester. Beboerne kan blant annet oppgradere til:

Altibox S: Fiberbredbånd 50/50 med faste kanaler og 10 poeng til valgfritt innhold – kr 499,- per md

Altibox M: Fiberbredbånd 250/250 med faste kanaler og 25 poeng til valgfritt innhold – kr 599,- per md

Altibox L: Fiberbredbånd 500/500 med faste kanaler og 75 poeng til valgfritt innhold – kr 749,- per md

Det er også mulig å oppgradere til en ren internett eller tv løsning. De beboere som ønsker det, kan dere ta kontakt med oss på telefon 33 41 69 50 (Hverdager mellom 08 – 18).

 

Hva skjer videre?

Cirka én måned før oppstart sender vi ut et skjema på SMS til alle beboerne, der de kan velge pakke og eventuelt legge til oppgraderinger. De som ikke benytter seg av skjemaet vi sender på SMS, vil bli forsøkt oppringt. En påminnelse sendes på SMS omtrent én uke før endringen trer i kraft. Ved spørsmål kan beboerne kontakte vår kundeservice.

Trenger styret i boligselskapet å foreta seg noe?

Det er en fordel om styret informerer beboerne på forhånd. Dere må gjerne sende videre informasjon dere i styret har mottatt fra oss.

Må beboerne foreta seg noe?

Alle beboerne må velge et produkt for å kunne ha fungerende tjenester. Kanaler og strømmetjenester som er valgt inn på Mine Sider må velges inn på nytt etter at endringer trer i kraft.

I den nye avtalen kan beboerne velge mellom flere ulike alternativer. Beboerne vil motta et skjema før endringen trer i kraft, der de kan velge blant de ulike produktene.

De kan også bestille produkter gjennom vår kundeservice på tlf. 33 41 69 50. Se kontaktinformasjon og åpningstider – trykk her!. Dersom en beboer ikke foretar seg noe, vil vedkommende ikke ha fungerende tjenester fra oppgitt dato for konvertering til Altibox Fiberaksess.

Boligselskapet har fortsatt en bindende avtale. Kan Sandefjord Bredbånd gjøre slike endringer?

Vi kan endre tjenestene med minst én måneds varsel, forutsatt at endringen ikke er til vesentlig ulempe for dere som kunde. I dette tilfellet, hvor deres boligselskap ikke har mulighet til å få de samme type tjenestene til den samme prisen, har boligselskapet rett til å heve avtalen med Sandefjord Bredbånd med virkning fra endringen trer i kraft. Hevingsretten gjelder i 3 måneder fra varselet om hevingsrett er gitt.

Vil det være fare for at noen mister tilgang til sine tjenester?

Ja, beboere som ikke foretar seg noe eller ikke ønsker å bestille nye produkter, vil ikke ha tilgang til tjenester fra endringen trer i kraft. Dersom noen skulle oppleve å være helt uten tjenester fra dato satt for overgang deres boligselskap, bør de ta kontakt med kundesenteret vårt på telefon 33 41 69 50 så snart som mulig.